România U17. Trei jucători ai Universității titulari în remiza, 1-1, cu Cehia

7 aug. 2022 15:27:14

Naționala U17 a României a încheiat la egalitate, 1-1, al doilea joc de pregătire împotriva Cehiei. Juniorii Universității Alin Chinteș, Răzvan Călugăr și Darius Fălcușan au fost titulari în jocul de la Tunari.

Micii tricolori au deschis scorul prin Băsceanu, care a transformat în minutul 22 o lovitură de la 11 metri. Cehii au egalat la jumătatea reprizei secunde prin Hajek.

Din lotul convocat la această acțiune mai fac parte Augustin Dumitrache și Andrei Mocanu, însă cei doi juniori ai Universității nu au fost pe foaia de joc pentru testul cu Cehia.