România U18. Alex Fărăgău, titular în remiza cu Macedonia de Nord

9 aug. 2022 16:18:13

Alex Fărăgău a evoluat din primul minut în partida naționalei U18 a României cu Macedonia de Nord, meci încheiat cu scorul de 1-1. Juniorul Universității a bifat o repriză pe teren în amicalul de la Centrul național de Fotbal Buftea.

Macedonenii au deschis scorul în minutul 65 prin Velichkovski, iar tricolorii au egalat opt minute mai târziu prin Tănasă.

Din lotul convocat de selecționerul Daniel Mogoșanu face parte și juniorul Universității George Bălan, însă acesta nu a fost utilizat în partida de luni.

Al doilea joc de pregătire dintre cele două formații va avea loc pe 10 august.