România U19. Albert Hofman, la primul gol sub tricolor

5 sept. 2021 22:00:03

Albert Hofman a marcat primul gol sub tricolor în amicalul câștigat de România U19 cu 5-1 pe terenul Bosniei.

Titular în atacul României, Albert a punctat pentru 2-0 în minutul 56. Jucătorul nostru a rămas pe teren până în minutul 65.

În perioada 3-7 septembrie, naționala U19 a României se află în Bosnia și Herțegovina, unde dispută și două meciuri amicale.

Primul duel a fost câștigat de tricolori cu scorul de 5-1. Goluri României au fost marcate de: Botond Gergely, Albert Hofman, Ștefan Bodișteanu, Andreas Chirițoiu, Bogdan Lazăr.  Al doilea meci amical cu Bosnia și Herțegovina se va disputa marți, 7 septembrie, ora locală 11:00 (12:00 ora României).

Lotul convocat pentru această acțiune:

• Portari: Aleksander Mitrovic (Genoa/Italia), Alexandru Silveanu (Concordia Chiajna);
  • Fundași: Alexandru Pantea (Hermannstadt), Dan Sîrbu (Farul Constanța), Bogdan Lazăr (Farul Constanța), Botond Gergely (Csikszereda), Darius Vasilescu (Astra Giurgiu), Pîrvulescu Sergiu (ACS Petrolul 52), Adrian Nicolae (CS Blejoi) Costin Amzar (Dinamo București);
  • Mijlocași: Alex Trifan (FCSB), Claudiu Negoescu (UTA Arad), Doru Andrei (Politehnica Timișoara), Nicolas Popescu (Farul Constanța), Nicolas Antone (CSC 1599 Șelimbăr), Rareș Ilie (FC Rapid 1923), Romeo Niță (FCSB), Alex Militaru (Unirea Dej), Andrei Pandele (Metaloglobus), Ștefan Bodișteanu (Farul Constanța);
  • Atacanți: Andreas Chirițoiu (Unirea Constanța), Albert Hofman (Universitatea Cluj).