Succes clar în jocul de pregătire cu DVSC Debrecen

10 ian. 2023 18:36:38

”U” a disputat marți, 10 ianuarie, al doilea amical în cantonamentul din Antalya, adversară fiind de data aceasta DVSC Debrecen. „Studenții” s-au impus cu 4-0.

Prima repriză i-a găsit în teren pe Iliev (între buturi), Vlădoiu, Miron, Ispas, Ilie, Briceag, Remacle, Bic, Fulop, Thiam și Stoica.

Echipa noastră a reușit o primă parte perfectă, deschizând scorul după 5 minute prin Fulop, după o centrare foarte bună livrată de Vlădoiu. Tot Vlădoiu în minutul 33 a centrat după un corner, iar Miron s-a înălțat în careu și a înscris. La faza următoare Ianis Stoica a reușit o recuperare în dreapta și a centrat în mijlocul careului, de unde Thiam a reluat cu pământul și a stabilit scorul pauzei, 3-0.

Ioan Ovidiu Sabău i-a trimis pe gazon pe  Gorcea (în poartă), Oancea, Nowak, Pițian, Horșia, Pires, Simion, Chipciu, Haită, Bălan și Hleihil.

Un singur gol a venit în partea secundă, mai exact în minutul 85. Haită a marcat în urma unei acțiuni rapide și a stabilit scorul final, 4-0.

Atacantul israelian Abdallah Hleihil se află în probe la ”U”, iar Albert Hofman, Dragoș Tescan și Ioan Filip au resimțit unele probleme de ordin medical, lipsind în acest amical cu DVSC.

Ultimul joc amical în cantonamentul din Turcia va avea loc vineri, 13 ianuarie, contra lui Schaffhausen, un oponent din liga a doua elvețiană.