Suntem campioni naționali la nivelul juniorilor U15

15 mai 2023 14:06:33

Juniorii U15 se impun în finala Ligii Elitelor și sunt campioni naționali. Băieții antrenați de Ovidiu Sărmășan și Cosmin Crăciun au trecut cu 2-1 de Farul în ultimul act.

Lucas Sîncrăian a deschis scorul în minutul 27.  Cei de la Farul au revenit în joc în minutul 56. Horvath a izbutit golul victoriei în minutul 67, profitând de o greșeală a portarului advers.

Ei sunt cei care au cucerit trofeul de campioni: Tudor Coșa, Paul Szalontai, Florin Buia, Mihai Dohatcă, Lucas Sîcrăian, Patrick Coroian, Eneas Horvat, Alex Bota, Andrei Ciortea, Mihai Orban, Patrick Lenghel, Alex Stan, Robert Rusneac, Cosmin Boldor, Luca Roșca, Dragoș Popa, Denis Florean, Raul Vagner, David Ciaca, Filip Bîcleșanu.

Felicitări, copiilor și antrenorilor Ovidiu Sărmășan și Cosmin Crăciun pentru performanța reușită!