Superstats. Cifrele sezonului: Atacanții

Superstats. Cifrele sezonului: Atacanții

27 dec. 2021 10:31:00

Prin seria „Superstats. Cifrele Sezonului”, alături de partenerul nostru principal, Superbet, vă prezentăm statisticile individuale ale jucătorilor care au îmbrăcat tricoul lui ”U” în cele 18 jocuri oficiale disputate de la începutul sezonului 2021/2022, până acum, la final de an.

În această primă parte a sezonului linia de atac a echipei noastre a fost asigurată de Albert Voinea, Albert Hofman, Andrei Blejdea, Alexandru Boiciuc, Vali Alexandru și Robert Răducanu.

Albert Voinea a bifat în acest sezon șapte apariții în teren, acumulând astfel 319 minute de joc. A intrat în teren în meciurile de Cupă cu Sănătatea Cluj (4-0) și CAO Oradea (2-1) în Cupa României și în 5 meciuri în campionat. A marcat un gol în meciul cu FC Buzău (0-1), reușita sa aducându-ne cele trei puncte pe tabelă.

Albert Hofman, golgeterul echipei noastre până în acest moment în campionat, a fost promovat la echipa mare în această vară de la juniorii U19. Are 14 apariții în teren în acest început de sezon, acumulând 982 de minute de joc. A reușit să marcheze de șase ori pentru echipa noastră. Prima reușită a venit în meciul cu SSU Poli (3-0), are fouă reușite în duelul cu Unirea Slobozia (2-0), alte două ăn meciul cu Ripensia Timișoara (0-3) și un gol în meciul cu CSA Steaua (0-1). Are și două assist-uri în partidele cu Pandurii Tg. Jiu (1-0) și cu Unirea Dej (3-1). A avut șapte apariții și la Echipa Națională U19, unde a reușit să marcheze de două ori în amicalul cu Bosnia U19 (1-5) și în calificările EURO U19 în partida cu San Marino U19 (5-0). Are o medie de 1.33 șuturi/meci, 0.66 fiind pe spațiul porții, și 3.2 driblinguri, două dintre acestea fiind câștigate de acesta.

Andrei Blejdea s-a alăturat echipei noastre în această vară și a bifat 16 apariții în teren pentru ”U” Cluj, acumulând 851 de minute de joc în tricoul alb-negru. A reușit să marcheze de trei ori pentru echipa noastră în meciurile cu Sănătatea Cluj (0-4) în Cupa României, cu Brăila (0-3) și Unirea Dej (3-1), ultimele două fiind în campionat. Are șase pase decisive pentru echipa noastră în meciurile cu Sănătatea Cluj (0-4), cu SSU Poli (3-0), cu FC Buzău (0-1), cu Metaloglobus București (2-1), cu CSA Steaua (0-1) și cu Astra Giurgiu (1-2). Are o medie de 15 dueluri/meci, 5.8 fiind câștigate de el și 4.9 driblinguri, 2.4 finalizate cu succes.

Alexandru Boiciuc, alăturat familiei ”U” în această vară, a intrat în teren în 15 meciuri oficiale ale echipei noastre. A bifat 13 meciuri în campionat și două în Cupa României, având 1144 de minute de joc în tricoul ”U”. A marcat de șase ori pentru echipa noastră în meciurile cu Sănătatea Cluj (0-4), cu Metaloglobus București (2-1), cu Pandurii Tg. Jiu (1-0), cu FC Brăila (0-3), Unirea Dej (3-1) și CSC Șelimbăr (4-2). Are și două assist-uri în meciurile din campionat în disputele cu FC Brăila (0-3) și Unirea Slobozia (2-0). Are o medie de 2.2 șuturi/meci, 0.83 fiind pe spațiul porții și o medie de 22 de dueluri în care a fost implicat, nouă dintre acestea fiind câștigate de atacantul moldovean.

Vali Alexandru s-a alăturat clubului nostru în această vară și are 2 apariții în meciurile oficiale ale ”U”. A acumulat un număr de 87 de minute de joc în cele două partide disputate de acesta. La primul meci în lotul echipei noastre a reușit să marcheze un gol și să aibă o pasă decisivă împotriva SSU Poli (3-0). Are o medie de 15 dueluri în care a fost implicat, opt dintre acestea fiind câștigate de el, și o medie de 2 driblunguri/meci, 1.5 fiind reușite.

Robert Răducanu s-a alăturat echipei noastre la finalul verii și a bifat șapte apariții în teren în tricoul alb-negru. Are un număr de 219 minute de joc pentru FC Universitatea Cluj. Are o medie de 10 pase/meci, șapte dintre acestea fiind precise și 12 dueluri în care a fost implicat, câștigând în medie 4.5 dintre acestea.

Postat în Fotbal Liga 2 Stiri De:
ShopManager U Cluj
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii