Victorie în amicalul cu Metalurgistul Cugir

24 iul. 2021 21:26:49

FC Universitatea Cluj a trecut cu 3-1 de Metalurgistul Cugir, într-un joc de pregătire ce a avut loc sâmbătă pe Cluj Arena.

Vali Alexandru a deschis scorul în minutul 14 pentru echipa noastră. În primele minute ale reprizei secunde, Tudor Vomir s-a înălțat la o lovitură de colț și a trimis mingea cu capul în plasa porții oaspeților. Revenit de la lotul național U19, Albert Hofman a intrat pe teren pe parcursul reprizei secunde și a marcat pentru 3-0. Metalurgistul Cugir a redus din diferență cu un sfert de oră înainte de final.

Echipa de start: Micle – Gîț Gugu Vomir Mitrea - Dican Balgiu – Ciobanu Ribeiro Blejdea – V. Alexandru.

Pe parcursul celor 90 de minute, antrenorul Erik Lincar a utilizat tot lotul de jucători, printre care și bulgarul Venelin Filipov, jucător aflat în probe.