România U16. Darius Fălcușan pe teren în victoriile naționalei de la turneul din Bulgaria

14 apr. 2022 10:39:59

România U16 a câștigat toate cele trei meciuri de la Turneul de Dezvoltare din Bulgaria, juniorul nostru Darius Fălcușan fiind utilizat în toate cele trei partide.

Jucătorul Universității a fost integralist și a purtat banderola de căpitan în primul joc cu reprezentativa similară a Republicii Moldova. Micii „tricolori” s-au impus cu 2-1 prin golurile marcate de Ioan Vermeșan în minutele 38 și 54.

Cu o victorie s-a încheiat și cel de-al doilea joc, disputat duminică, 9 aprilie, contra Andorrei, scor 4-0, Darius Fălcușan fiind introdus în teren de către selecționerul Victori Enei în minutul 66.

Tricolorii U16 au câștigat și ultima partidă de la Turneul de Dezvoltare, disputat marți, 12 aprilie, în fața Bulgariei, scor 2-1. Darius Fălcușan a fost integralist în centrul defensivei în ultimul joc din țara vecină.